6231. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
228. dzień panowania Piotra III Łukasza
Puls Sarmatów, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 18.03.2019 r. o 18:27:09, tantiemy: 9 110.00 lt
"Nie muszę "stać przy garach"" - Wywiad z JKM Joanną Izabelą #HassChef
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Sarmaci,
Uczestnicy HassChefa
Widzowie

Dzisiaj poraz pierwszy otworzą się wrota do kuchni HassChefa. Pierwszy raz zawodnicy staną przed tak wielkim wyzwaniem, jak gotowanie pod presją czasu oraz walka o awans. Natomiast atmosfera już jest gorąca, gdyż pula nagród wynosi dotychczas 165 tysięcy libertów! Zanim jednak poznamy zawodników, zapraszam pierwszego gościa programu, jak również autorytet kulinarny. Przywitajmy gorącymi oklaskami JKM Joannę Izabelę!

Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Witam WKM w HassChefie! Cieszę się, że zgodziła się Królowa odwiedzić nasze show. Już niedługo zawodnicy przystąpią do gotowania i przygotują dla WKM wspaniałe dania. Słyszałem, że od objęcia tronu Królestwa Teutonii nie często zagląda WKM do kuchni, a uczucia stania przy garach już zapomniała. Czy jest to prawdą?

Jej Królewska Mość Joanna Izabela: Wielmożny, od dzieciństwa nie muszę "stać przy garach", trzeba przyznać że ród cesarski dba o to aby kucharze pracujący dla nich byli jak najlepsi. Szczególnie podniebienie Arcyksięcia Hergemona nie zniosłoby mdłego, niedobrego jedzenia. Natomiast faktycznie sama dla swojej przyjemności czasami gotowałam. Znajomość przygotowania teutońskich potraw jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i jest jednym z elementów naszej kultury. Od objęcia tronu faktycznie nie zaglądam do kuchni ale myślę, że kompletnie z tej przyjemności nie zrezygnowałam.

AFvTD: Nie od dzisiaj wiadomo, że teutońskie potrawy nie służą tylko do zaspokajania głosu ale stanowią również przyjemność dla podniebienia więc Arcyksiążę Hergemon nie miał chyba problemów z jedzeniem. A co z podniebieniem WKM? Czy jest równie wrażliwe jak Arcyksięcia Hergemona? Czy może jednak gustuje WKM w smakach zupełnie odmiennych od Waszego wuja?

JKM JI: W kwestii teutońskiego jedzenia mamy podobne poglądy (oczywiście jest ono najlepsze), jednak sama czasem próbuję czegoś nowego lub narodowych potraw innych prowincji. Dbam jednak o to, żeby zawsze były one wykonane z jak najlepszych składników przez uzdolnionych kucharzy, można więc powiedzieć, że oboje mamy wrażliwe podniebienia, po prostu sama staram się trochę bardziej z nim eksperymentować.

AFvTD: Coż, kuchnia kuchni nierówna. Powiedziała WKM, że lubi eksperymentować i próbować nowych smaków. Mam nadzieję, że JKM Konrad Jakub w trakcie wizyty WKM w Almerze zadbał o to, aby przygotowane na gościnę Królowej potrawy również były perfekcyjne. Jak ocenia WKM skosztowane w Baridasie potrawy?

JKM JI: Z kuchnia baridajską spotkałam się już wcześniej i mam do niej sentyment. Oczywiście JKM Konrad Jakub dołożył wszelkich starań związanym z przygotowaniem potraw i znając moją miłość do podjadania w nocy, zadbał o to, żebym zawsze mogła mieć pod ręką coś dobrego. Trzeba też pamiętać, że szef kuchni JKM wiele lat spędził w Teutonii , przez co umiał połączyć smaki obu królestw.

AFvTD: Cieszę się, zatem, że jest WKM zadowolona z wizyty w Baridasie od strony kulinarnej. Teraz jednak, czy nie obawia się WKM dań, przygotowanych przez kucharzy kuchni HassChefa? W programie startuje wielu kucharzy, jednak żaden nie został wcześniej sprawdzony. Oczywiście, wszystko jest nagrywane, więc nie zostanie WKM otruta, jednak wrażliwe podniebienie może odczuć to i owo.

JKM JI: Decydując się na ocenianie uczestników podjęłam ryzyko z jakim to się wiąże. Uczestnicy za to muszą nauczyć się przyjmować krytykę, a sama nie zamierzam być łagodnym sędzią. Oceny będą surowe ale sprawiedliwe. Jednak jeżeli trafię na perełkę to być może zaproponuje jej pracę na swoim dworze.

AFvTD: Cóż, jest to zatem dodatkowa motywacja dla uczestników. Powoli zbliżamy się do końca. Jednak zanim się rozstaniemy, czy może WKM udzielić jakiejś wskazówki dla uczestników, jak dążyć do perfekcji? Albo o jakie składniki warto zadbać, aby trafić w gusta WKM? JKM JI: Nie ma jednej drogi. Jeżeli ma się połączenia, które są nietypowe ale dobrze smakują to na pewno trafią w moje gusta. Jednak jest to ryzykowna gra, bo jednak eksperymentujemy z daniem co może sprawić, że stanie się ono niejadalne.

AFvTD: Dziękuję WKM za wywiad. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą się z jak najlepszej strony, a WKM zakosztuje wspaniałych dań.

JKM JI: Również dziękuje i życzę powodzenia uczestnikom.

HassChef został zorganizowany dzięki wsparciu:


MaHi Hito
61RoVejD.png

Puls Sarmatów

m_D00014.png

Rada Ministrów
1qnaRM5S.png
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Joanna Izabela, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 18.03.2019 r. o 18:38:53
Smacznego! Bo co innego! :-)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tadeusz von Hippogriff-Brus.
Santiago Vilarte von Hippogriff, 18.03.2019 r. o 19:11:14
Może wyjdzie z tego jakaś kompilacja najlepszych przepisów uczestników
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 18.03.2019 r. o 22:02:33
@SantiVilarte jest przewidziane utworzenie mikronacyjnej księgi kucharskiej z przepisów uczestników
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Jan Sapieha, 19.03.2019 r. o 12:03:35
gary move out
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 24.03.2019 r. o 20:22:53
Zgłodniałem, a jestem już po kolacji...
Fajny pomysł :) czekam kolego wywiadu i równie "smakowitych kąsków"
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany