6232. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
229. dzień panowania Piotra III Łukasza
Kościół Rotryjski, Michelangelo Piccolomini, 05.05.2019 r. o 16:53:11, tantiemy: 4 583.00 lt
III Niedziela Wielkanocna
Seria wydawnicza: Z życia Kościoła
2TGj9.jpg

W
III Niedzielę Wielkanocną Opat Teplicki o. Michelangelo Piccolomini SJ pontyfikował w kościele pw. św. Dominika w Teplicach swoją drugą Mszę. W trakcie kazania wygłosił krótkie słowo, przypominające bardziej ogłoszenia duszpasterskie.

mb_20090930_1.jpg

Quote:
2Tr9R.png


Umiłowani Bracia i Siostry!

Mam dla Was tej niedzieli dwa ważne ogłoszenia. Przede wszystkim pragnę przedstawić herb Opactwa Teplickiego, który wykonał dla nas Wielmożny Wicehrabia Peter West (koszt 10 000 lt wypłacony z kościelnej kasy). Składam serdeczne Bóg zapłać Wielmożnemu za tak wspaniałą pracę.
bX20Gc10.png
Opis heraldyczny:
W tarczy herbowej na niebieskim tle, złoty, wspięty lew - symbol Świętego Marka - Ewangelisty; trzymający pastorał (symbol opata). Nad lwem złota gwiazda - symbol wskazywania drogi oraz Najświętszej Maryi Panny, zwanej "Gwiazdą Morza".

Wybrałem taką symbolikę ze względu na to, że pragnę uczynić św. Marka Ewangelistę patronem Opactwa. To bowiem w jego święto Jego Świątobliwość Pius Leon I erygował Opactwo. Kolor niebieski symbolizuje także morze, nad którym leżą Teplice. Zaś Matka Boża niech zawsze stanowi dla nas przewodniczkę.

Jak widzicie, czcigodni Bracia i Siostry, pieniądze z kościelnej kasy nie marnują się. Stąd też ponawiam prośbę o ofiary, abyśmy mogli rozwijać naszą misję, a także samemu utrzymać się w Księstwie.

Jego Świątobliwość Patriarcha Pius Leon I w swoim słowie po wczorajszym wspomnieniu św. Floriana, ogłosił, aby w kościołach partykularnych ich zwierzchnicy zwołali synody diecezjalne, podczas których omówią z wiernymi bieżące problemy jednostki i wspólnie obiorą kierunek jej rozwoju oraz współpracy na linii zwierzchnik-wierni. Decyzja ta idealnie wpisuje się w moment tworzenia wspólnoty, którą jest Opactwo Teplickie. W najbliższych dniach wydam dekret i wskażę, kiedy i gdzie zaczną się obrady.

W Apostolskim Mieście Rotria dobiega ponadto końca Sobór Laterański VII, zwołany jeszcze przez Patriarchę Sylwestra I. Jednym z najważniejszych jego osiągnięć będzie utworzenie tytułów Patrona i Ojca Kościoła, nadawanego nieżyjącym lub nieaktywnym od co najmniej dwóch lat wiernym Kościoła Rotryjskiego. Jednym z pierwszych Patronów będzie najpewniej Cesare de Medici - najwybitniejszy Rotryjczyk wszechczasów, znany jako Patriarcha Pius III.

W dzisiejszej Ewangelii widzimy piękną scenę.
Quote:
Apostołowie wracają do swojego pierwotnego powołania; można by powiedzieć, że wracają do wyuczonego zawodu, do tego, co najlepiej potrafili. Tak jakby uciekali przed trudem, cierpieniem. Poczuli bezsens kontynuowania tego, co rozpoczęli, stając się uczniami Jezusa Chrystusa. Tak jakby zapomnieli o tym wszystkim, czego nauczył ich Jezus przez ostatnie trzy lata. Wybrali dla siebie najbardziej rozsądne rozwiązanie. Liczą na swoje siły, na swoje umiejętności, na sukces związany z połowem ryb. Niestety spotyka ich zawód: Nic nie ułowili. Zmęczenie, trud, nieprzespana noc nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

I w tę noc wkracza nowe – poranek, a z nim Jezus, który stanął na brzegu, który przychodzi z nowym wyzwaniem, z nowymi siłami, z zupełnie inną perspektywą. Przychodzi i zdaje się mówić: Nie poddawajcie się tak łatwo, bo Ja cały czasem jestem z wami.
Źródło - o. Rafał Nowak CSsR

Na cały najbliższy tydzień wszystkim Wam z serca błogosławię!

o. dr net. Michelangelo Piccolomini SJ
Opat Teplicki

Dotacje
Ten artykuł dotowali: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Tadeusz von Hippogriff-Brus.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 05.05.2019 r. o 17:20:36
Jezu! :-)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Maria von Primisz.
Akrypa Rabotowicz von Primisz, 05.05.2019 r. o 18:33:24
Niech się Allah, Wanda czy ktokolwiek zmiłuje nad tą ziemią.
Lubią ten komentarz: Maria von Primisz.
Henryk Leszczyński, 06.05.2019 r. o 06:26:25
pal licho, że to nie jest Poważne. to nie jest śmieszne.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michelangelo Piccolomini, 06.05.2019 r. o 08:43:22
@leszcz O co Jaśnie Oświeconemu chodzi? Strzelanie z dupy jest ok, a wizerunek Chrystusa be?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Roland Heach-Romański, 06.05.2019 r. o 20:32:29
@Piccolomini Przynajmniej Chrystus był obrzezany!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 09.05.2019 r. o 10:53:55
Mamy wolność, było nie było
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany