Julian Fer at Atera
Komentarze
Cóż tu rzec - piękne ;)
Na zachętę :)
Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów :)
FvS geniusz wytwarzania pustej, ale jednak aktywności, którego osoba skłania urzędników do pracy, bo za bardzo nie ma komu innemu. Ciekawe, ale jak pożyteczne? Historia podsumuje.
Jak widzę to większość aktywności zapewnia FvS ;)
Bardzo ciekawy team. Życzę wielu strzelenia bramek :)
Malarze zawsze w cenie :)
Cytuję:
W chwili obecnej mamy chyba 35 diuków, co zupełnie nie odpowiada temu co faktycznie możemy powiedzieć o diuczej aktywności. Mamy trzech, czterech, może pięciu aktywnych diuków i analogicznie można byłoby rozpatrywać inne tytuły. Dzisiejszy spis mieszkańców i wykaz arystokracji i szlachty, czyli tych zasłużonych i dbających dziś o dobro Sarmacji, nie odpowiada temu jak jest naprawdę. Ponadto do rozważenia jest kwestia zamykania instytucji, które nie działają, likwidowania wyludnionych miast, aby nie wywoływać poczucia, że mamy tak dużo instytucji, tak dużo miejscowości, arystokratów i szlachciców, że Sarmacja tętni życiem. Nie tętni - zróbmy z tym porządek.
1. To że mamy "chyba 35 diuków" nie świadczy o niczym innym tylko o tym, że przez 17 lat się tyle osób zasłużyło, a to żeby zostać diukiem wymaga trochę wysiłku i parę lat docenianej pracy to raczej in plus niż minus. To że wszyscy diukowie nie są aktywni to tylko znak czasu świadczący o tym, że tych bardziej aktywnych Sarmatów zaczyna brakować, ale żeby stan diuczy zrównać z nowicjuszami to dla mnie totalna bzdura. Dalej nie będę się rozwijał, bo moi przedmówcy poruszyli wszystkie ważne aspekty tej sprawy.
2. Likwidacja instytucji kojarzy mi się z "podbieraniem znaczków przez pewnego nadgorliwego gburowatego Kanclerza" i według mnie do niczego nie prowadzi poza tym, że czasem zdarza się, iż ktoś po paru latach nieobecności wraca i jest zaskoczony, a to nie jest zbyt miłe zjawisko. Rozumiem, ze gdyby brakowało przestrzeni lub występowały by jakieś inne powody, ale tak żeby tylko zlikwidować to według mnie do niczego dobrego nie prowadzi.
3. Poza tym jeśli chodzi o Rząd to ważne by sprawnie działał, a czy wyłaniany będzie w ten, czy inny sposób, albo czy to będzie Rząd Kanclerski, czy Książęcy - to nie jest istotne.
Widać, że RM jakoś sobie radzi, więc przydało by się by ktoś zrobił porządek we władzach ;)
3Vu751G8.jpg
Ciężka sprawa, ale za to z refleksją. Powodzenia :)
Życzę powodzenia i nich ród rośnie w siłę ;)
@piotr3lukasz gdyby została w WKM choć iskra dyplomacji to wiedział by WKM co należy zrobić i to na samym początku. Z pozycji "zgłaszam się bo Sarmacja to mój kraj" nic dobrego się nie urodzi.
Obywatele Baridasu będą wybierać Króla spośród siebie, a nie obcych. To niby jak?
Cytuję:
∞ Piotr III Łukasz, 05.06.2019 r. o 19:03:40
@AlbertJanMaat no ja w wybory Baridajczyków na pewno nie zamierzam w żaden sposób ingerować, niezależnie od ich wyniku.

Po ostatnim popisie poprzedniego Księcia wyrażenie chęci kandydowania do tego urzędu przez jego następcę to jawna ingerencja. Poza tym bez baridajskiego obywatelstwa nie można rządzić Baridasem.
Koza wszystko przetrzyma, bo byle czym się zadowoli. Niestety nie wszyscy o tym pamiętali, a szkoda. Czym ty się dziwić?
Podoba mi się. Jak widać pięknych miejsc przybywa :)
@Helwetyk WKW, jeśli chodzi o jakość i całą resztę to zależy od tego jak wszystko zostanie "ubrane". Trzeba by określić jakieś zasady i mieć nadzieję, że samorządy delegują osobę, która coś ciekawego wniesie i będzie aktywna.

Poza tym gdyby iść w tą stronę to gdyby okazało się, że to jednak się nie sprawdza to przecież zawsze można wrócić do jakiegoś innego modelu, ale nie próbować to już co innego.

Kto nie próbuje ten nie pije szampana :)
Przedstawione propozycje wyglądają ciekawie. Tak od siebie dodam:
Cytuję:
a możne by tak każdy kraj wspólnoty delegował by do Sejmu swego przedstawiciela?
@Helwetyk WKW,

ja to nawet bym reaktywował ten baridajski przybytek, bo jak widać temat cały czas jest aktualny :)
Co nam pozostaje to czekać na rozwój wypadków, ale bez chęci do współpracy to dalej może być kiepsko, więc chyba czas jakoś się dogadać dla pobudzenia aktywności.
Bardzo ciekawie się zapowiada. Trzymam kciuki :)
Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju, a przede wszystkim zwycięzcy ;)
Nie liczyłem na aż trzech chętnych. To miła niespodzianka :)