Michelangelo Piccolomini
Komentarze
Powiem tak, jako mecenas sztuki doceniam ten utwór. Wzbudził pewną nutkę niepokoju, aczkolwiek.... No ciekawe. Zapraszam autora do Gazety Niepokornej. Dam mu kącik literacki.
Popieram ten komitet. Sam podejmę się wykładania prawa.
Średnia wieku w Sarmacji to 27 lat. Ja mam 27 lat. Przypadek?
Nie zgadzam się z kasatą tytułów. Mnie się bardzo podoba, że jestem baronem i nie chcę tego zmieniać. Precz z komuną!
Oczywiście, taki był cel artykułu. Skłonić do refleksji.
Tylko te sytuacje są wyjątkami i można ustanowić normę, która w sytuacji konfliktu wyłącza taką osobę spod podejmowania ex lege.
Dyskusja jest, ale nikt mnie nie przekonał, że to ograniczenie ma sens.
Czekamy teraz na bum.
@leszcz O co Jaśnie Oświeconemu chodzi? Strzelanie z dupy jest ok, a wizerunek Chrystusa be?
@ZdrajcaNarodu Rozumiem, lecz rotryzm nie jest kopiowaniem 1:1. Zachęcam też do dyskusji, z pewnością taką zainicjuję, jak opactwo się zorganizuje.
@ZdrajcaNarodu List św. Pawła do Galatów 5
1 Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!
2 Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda.
3 I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa.
4 Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski.
5 My zaś z pomocą Ducha, na zasadzie wiary wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwości.
6 Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.
7 Biegliście tak wspaniale! Kto przeszkodził wam trwać przy prawdzie?
8 Wpływ ten nie pochodzi od Tego, który was powołuje. 9 Trochę kwasu ma moc zakwasić całe ciasto.
10 Mam co do was przekonanie w Panu, że innego zdania niż ja nie będziecie. A na tym, który sieje między wami zamęt, zaciąży wyrok potępienia, kimkolwiek by on był.
11 Co do mnie zaś, bracia, jeśli nadal głoszę obrzezanie, to dlaczego w dalszym ciągu jestem prześladowany? Przecież wtedy ustałoby zgorszenie krzyża.
12 Bodajby się do końca okaleczyli ci, którzy was podburzają.
@SantiVilarte Oczywiście, jesteśmy otwarci na propozycje.
@ZdrajcaNarodu Nie rozumiem Brata? Można jaśniej?
@ZdrajcaNarodu Chrystus zmienił część starego prawa.
Bardzo dziękuję za wszystkie tantiemy - one płyną na konto Opactwa.
@leszcz Slawonia stanowi część Konsulatu Sclavinii, a ta część Księstwa Sarmacji. Natomiast zasięgiem Opactwo Teplickie obejmie całość Księstwa.
A ja zaniedbałem swoją drużynę, ale i tak Unia Bordonia awansowała do 2 Klasy.
@JanushSundajski Bardzo dziękuję, że ratujesz Gazetę, gdy ja cierpię na realiozę. :)
@Albert To wynik tej cholernej realiozy. Postaram się, żeby następny wywiad był dłuższy. Mogę już teraz zdradzić, że będzie to ciekawy rozmówca i tym razem gość zagraniczny - nie Sarmata. Ale osoba bardzo szczególna.
Nie będę jasnowidzem, jeżeli powiem, że wynik referendum będzie jeden - żegnaj Bialenio z sarmackiego forum. Szkoda, bo będę miał dylemat, gdzie zostać. Realioza mnie tak gniecie, że w trzech krajach (bo jest jeszcze Rotria) nie dam rady działać. Ale rozumiem i stronę sarmacką, i bialeńską.
Z pewnością, dziękuję wszystkim, którzy do tej pory wypełniali ankietę.
@ASwarzewski Podobnie, jak ze mną. Interesuje się teoretycznie, ale ćwiczenia są zbyt wymagające i niestety mi nie wychodzi. Szerzej opiszę wszystko w pracy.
Dziękuję za dwie odpowiedzi w ankiecie i proszę wszystkich o poświęcenie chwili czasu. Jestem bardzo ciekaw czy my Sarmaci śnimy świadomie. :) I o czym śnimy. Ankieta jest oczywiście anonimowa.
Jakoś mnie ten Discord nie przekonuje. Staroświecki jestem.
Nie znałem, ale po krótkim przejrzeniu artykułu już chcę poznać. Szczególnie od strony potraw i napitków.
Cytuję:
Republika stoi przed wyborem, czy ma dołączyć do Sarmacji na takich samych zasadach jak reszta, czy postawić na niezależność — co w dłuższej perspektywie nie gwarantuje utrzymania statusu quo. Sprawa jest trudna, a obecna umowa nie jest rozwiązaniem docelowym.

Ja jestem za włączeniem, ale jestem chyba jedynym Bialeńczykiem, który tak myśli.
@anglov Nic. W moim odczuciu ładniej tak wygląda. :)