Santiago Vilarte von Hippogriff
Komentarze
Nie jest też pewne, do czego służy temu zwierzęciu tylna część ciała. Komentując zdjęcie, niektórzy argumentują, że to pojedyncza kończyna analogiczna do ręki, choć bez palców.
Inni uważają, że to nieproporcjonalnie duży organ płciowy.
@AFvTD zatem byłoby niezłą przekąską :v
No mniej więcej o to samo mi chodzi. Sejm teoretycznie mógł zrobić tak, jak mu się podobało - ale w praktyce nie da się narzucić tego prowincjom ( tym przypadku trzem) przy silnym oporze. A kwestie komunikacyjne cóż, nie wiem, jak Helwetyk to rozplanował. W naszym przypadku po prostu byłem z nim w stałym kontakcie, rozważając niemal dział po dziale z KH.
@AFvTD no ale większość z jego punktów, jeśli nawet została zrealizowana, to potem je cofnął na wniosek niektórych prowincji. A że to głównie ich działów miało dotyczyć, to siła oddziaływania Sejmu była tu mniejsza.
@Kaizer Z tym że podniesienie progów wsi lennych to jedynie jakby przerzucenie problemu na inny poziom, bo przecież wsie te nie są przyznawane wg określonych kryteriów. A przynajmniej nie wiadomo mi o takich.
Przychodzi mi do głowy jeszcze inna myśl: limity ilościowe w obrębie danej "rangi" tytułu. Przykładowo: nie może być jednocześnie więcej niż dajmy na to 10 diuków. W momencie, gdy pojawia się kandydat godny zostania kolejnym, to z owej 10tki "wypada" najmniej aktywny. Wytypowanie takiego nie będzie w obrębie każdej "rangi" szczególnie trudne, bo niemal w 100% przypadków przypadnie to na kogoś od dawna nieudzielającego się w KS. To zresztą i tak łagodniejsza propozycja niż te o pozbawianiu tytułów wszystkich trwale nieaktywnych.
"Moim zdaniem inflacja nie jest problemem, lecz częstotliwość nadań oraz jego kryterium"

ok. Ale w takim razie jaka jest propozycja konkretnego rozwiązania?
Chciałem tylko zauważyć, że Sarmacja leży w różnych strefach klimatycznych. Np. w Hasselandzie jest wiele rejonów, w których śniegu nie widziano od pokoleń, jeśli w ogóle. I tak dla bazy w Shimontsen przydałby się kamuflaż tropikalny ;)
W Hasselandzie KRotr może liczyć na oba rodzaje wsparcia. Proszę o regularne info co do rozwoju sytuacji.
Przy wszystkich moich zastrzeżeniach dot. głębokości reformy i może braku polityki informacyjnej - ten wniosek, że forum nie musi odzwierciedlać struktury administracyjnej, jest w 100% słuszny.
W dniu reformy znikło też trochę wątków z forum KH ale na spokojnie skontaktowałem się z Helwetykiem i wszystko wróciło do normy jeszcze tego samego dnia wieczorem.
Przychodzi mi do głowy pomysł alternatywny: zobowiązanie każdej prowincji, która dołączy do reformy, do likwidacji określonego odsetka poddziałów, np. 20%. Prowincja sama określa, które, i wątki z danego poddziału łączy z innym. Bo np. w przypadku Baridasu jest ogromna liczba kantonów, z czego obecnie w ciągu ostatniego miesiąca tylko w trzech widzę, że coś się dzieje...
Dorzuciłbym jeszcze jakieś regularne felietony
@MarekChojnacki
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=809&t=28862
Ze swojej strony przedstawię w osobnym tekście cele i program MI na te kilka miesięcy. Mamy m.in. spore braki, jeśli chodzi o wewnętrzny obrót informacyjny.
Jeśli tak, to czemu nie mielibyśmy zorganizować razem ze Związkiem jakiegoś wydarzenia na Awarze? Nawet drobnego, typu symboliczne podpisanie właśnie tam umowy o przekazaniu jakiegoś ośrodka.
@Helwetyk diabeł tkwiłby wówczas w szczegółach kryteriów. Każdy proponowałby takie, które dawałyby jego prowincji trochę więcej. Ja np. chętnie widziałbym jakiś dodatkowy bonus za najaktywniejszego obywatela...

Chodziło chyba o ten artykuł:
https://klubjagiellonski.pl/2019/02/01/demokracja-do-kwadratu-nowa-metoda-podejmowania-kolektywnych-decyzji/
Ayve Hasseland:)

Na fb to sprawa beznadziejna: ludzie nie będą klikać polubień, bo nie chcą wiązać życia prywatnego ze swoim sarmackim aliasem (poza jednostkami). Fb może służyć jako informator, ale trudno o coś większego.
O, pod tym ostatnim podpisuję się obiema rękami. Żałuję, że nie przeczytałem tego artykułu wcześniej. Chociaż dla równowagi wobec tego pierwszego jestem sceptyczny - każdy poseł powinien mieć mniej więcej równie silną legitymację, a jeśli w prowincji aktywnie działa on i 1-2 inne osoby, które na niego zagłosują?
No ale jeśli zrobimy 5 okręgów wg prowincji, to będzie mocno niesprawiedliwe. W ten sposób siła głosu mieszkańca mniej aktywnej prowincji będzie większa niż siła głosu tego z aktywniejszej.
Ja na forum proponowałem system punktów, które każdy wyborca otrzymałby do rozdziału między dowolną liczbę kandydatów (równie dobrze mógłby je wszystkie dać jednemu), pytanie czy to technicznie nie byłoby skomplikowane.
Pięć elpingów w tym trzy podrabiane mogłoby mnie zachęcić do głosowania, ale niestety już wcześniej swój głos oddałem
Szanuję ten mój samolot, ale problem jest taki że w Angemoncie nie ma lotniska, zasadniczo. Może wylądujemy na rzece, jak jeden kapitan. Tym niemniej, czekam na kolejne odcinki ;)
Takie podejście do głosów ważonych już bardziej do mnie przemawia. Stan wsi lennych zmienia się przeciętnie raz na rok, a w ciągu roku przeciętny mieszkaniec może zaliczyć i kilka fal wzrostów i spadków aktywności. Rok to zbyt długi okres oczekiwania na jakieś drobne nagrody...Tyle że z kolei wchodzi tu kwestia sprawności skryptów zliczających, a widzę po Baridasie że zliczają jakoś wybiórczo
Zajrzałem tu ze wzgl. na elpingi ;D Dobrze, że działacie.
-ratyfikacja umów m. przez Sejm - tu częściowo sprzeciw, drobniejsze umowy spoko, ale te które ustanawiają relacje między krajami powinny przechodzić przez Sejm. Przykład umowy z Rotrią: zasięgnięcie opinii i w konsekwencji wycofanie jej zajęło ze 2 dni. Wprowadzenie jej a następnie (zapewne) zerwanie jej pod oddolną presją zajęłoby dłużej i byłoby blamażem dyplomatycznym.
-uwolnienie tytułów: a to jest dobry pomysł.
-kolejka do zastępowania księcia dla ogłoszenia wyborów: również bardzo dobry pomysł.
-głosy ważone: zgoda tylko wówczas, jeśli utrzymanie zdobytego tytułu zależałoby stricte od bieżącej aktywności. Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby mój tytuł kawalera był "weryfikowany" na przykład co 3 miesiące i w razie niewystarczającej aktywności bez oporu bym go oddał i zawalczył o niego ponownie.
@defloriusz noo w następnym kroku marzy mi się kanclerz ogłaszający podwyżki/obniżki stóp procentowych ;D
Oprócz tego tak sobie myślę, że prawo mogłoby przewidywać, w razie braku jakiejkolwiek reakcji księcia/regenta, uprawnienie dla marszałka Sejmu do wskazania i poddania pod szybkie głosowanie izby kandydata na komisarza wyborczego, który prowadziłby cały proces.
@defloriusz zapewne byłoby łatwiej ;)
@AFvTD żeby móc powiedzieć sobie: "Ok, ja zrobiłem co mogłem", trzeba najpierw coś robić. Jak ludzie nie reagują na kilka inicjatyw no to cóż, nie nalejesz z pustego - ale w Grodzisku tych inicjatyw nie ma. I nie mówię tu o takich, które by wymagały dostępu do systemu prawnego czy uprawnień admina.
A propo, szkoda że nie można załadować pdfa na domenę sarmacką podobnie, jak zdjęcia. Tak by było bezpieczniej w razie robienia porządków na dysku