Ludzie w kapeluszach (LIII)

Starszy bosman rezerwy Rewoltazar Batuta (59 l.) pozuje do zdjęcia w przerwie swojej codziennej pracy, która polega na żmudnych naprawach i konserwacji floty destrojerowej. Towarzysz Batuta całe swoje życie związał ze słynnym i zasłużonym dywizjonem destrojerów szynowych SML - obecnie, będąc już na emeryturze wojskowej, wciąż pracuje w dywizjonowej lokomotywowni pod Bierutowicami jako cywilny mechanik. Całe życie związany zawodowo z mechaniką, interesuje się amatorsko postępami nauk ścisłych. Posiada udomowionego pieska scholandzkiego imieniem Ramzani, z którym w dni wolne poluje na bażanty. Poza tym jest działaczem partyjnym na szczeblu lokalnym.

L2jnd4YP.jpg

W lokomotywowni Sarmackiej Marynarki Ludowej ożywienie nie pojawiło się wraz z eskalacją konfliktu z Al-Rajnem. Chociaż, co naturalne, w gwarze rozmów prowadzonych w cieniu potężnych i ciężkozbrojnych maszyn co i rusz przewijają się nazwy rajńskich regionów i miast, to jednak w razie ewentualnego konfliktu i tak główny ciężar spadłby na barki 6. i 7. Armii. Dla dywizjonu destrojerów zadaniem dużo bardziej absorbującym jest przygotowanie oprawy uroczystości wagi państwowej, jaką będzie zapowiadana ceremonia małżeństwa Ukochanego i Umiłowanego Przywódcy, podpułkownika SAL Alojzego Pupki-Bumbuma z Leszkiem Karakachanowem Seniorem. Choć wciąż jeszcze nie została podana data tego wydarzenia, wiadomo już na pewno, że będzie ono odbywać się w uroczych okolicznościach południowobaridajskich Gór Nawskich i że para młoda uda się w podróż poślubną właśnie na pokładzie destrojera. Stąd zwiększone wysiłki marynarzy, którzy ze wszystkich sił starają się przygotować do tego zadania jak najlepiej.

hG55rE67.jpg
»Sławomir Sierakowski«, jeden z najstarszych destrojerów wciąż pozostających w czynnej służbie, na tle gór Nawskich. Najwyższy szczyt w paśmie po lewej to góra Ormal, w głębi po prawej ośnieżona nawet latem Wielka Nawa.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 837,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivo Karakachanow, Krzysztof Czuguł-Chan, Henryk Leszczyński, Piotr II Grzegorz, Michaś Elżbieta II, Fryderyk von Hohenzollern, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Roland Heach-Romański, Krzysztof Kura.
Komentarze
Michaś Elżbieta II
Pamiętam szczenięce lata służby na pokładzie "Sławomira Sierakowskiego" - najpierw jako śrubkowy, potem młodszy bangbanger, potem asystent konduktora wagonu...
Odpowiedz Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
Ja całe wojo odsłużyłem na czołgach, ale pamiętam że kiedy pierwszy raz (już w cywilu) zobaczyłem majestatycznie sunącego po torach popularnego „Sławka”, serce zabiło mi szybciej i od tej pory destrojery to moja miłość. Zresztą w całej historii dywizjonu chyba tylko „Piotr Ikonowicz” dorównywał mu osiągami. Trochę szkoda, że poszedł na żyletki parę lat temu... :(
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Kocham!
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Adoptujecie mnie tow. mandragorze?
Odpowiedz Permalink
ppłk Alojzy Pupka-Bumbum
Nie mógłbym podjąć takiej decyzji w pojedynkę, ale poddam ją pod obrady ścisłej rady małżeńskiej, złożonej ze mnie i tow. Karakachanowa Sra.
;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.